DOKARMIANIE DOLISTNE KUKURYDZY

Nasz dzisiejszy   artykuł chcemy poświęcić dokarmianiu dolistnemu kukurydzy.  Nawożenie   jest najszybszym i najefektywniejszym sposobem dostarczenia mikroskładników roślinie. Dokarmianie dolistne jest zabiegiem wspomagającym wzrost oraz pobieranie składników mineralnych z gleby, dzięki czemu rośliny są lepiej odżywione i uzyskujemy wyższy plon. Zabieg ten  jest również konieczny w przypadku wystąpienia zjawisk stresowych np.: niska temperatura, susza, przymrozki, stosowanie środków ochrony roślin oraz po wystąpieniu objawów niedoboru składników mineralnych. Kukurydza jest rośliną o dużych wymaganiach pokarmowych a brak prawidłowego zbilansowania . Mikro i makroelementów prowadzi do strat w plonie i wydajności . Należy również pamiętać , że pobieranie składników będzie lepsze , jeśli w uprawie jest zachowana właściwa agrotechnika.  Na dokarmianie dolistne najlepiej reagują rośliny w fazie początkowej wzrostu (4-10 liścia) . 

W naszej ofercie posiadamy : AMINO PLUS +ACTIVE oraz  PLUS ACTIVE CORN 12 PLUS MIKRO.  

AMINO PLUS ACTIV to naturalne aminokwasy z hydrolizy enzymatycznej z mikroelementami do stosowania dolistnego w dawce od 1-2l/ha na 200-300l wody. 

AMINO PLUS ACTIVE 5L

AMINO PLUS ACTIVE 20L

 

Czym właściwie  są aminokwasy?. Są to organiczne związki chemiczne będące podstawowymi jednostkami budulcowymi białek. Dodatkowo produkt został wzbogacony w mikroelementy: bor (B), mangan (Mn) i cynk (Zn). Produkt ten wspomaga rośliny szeregiem pozytywnych cech. Najważniejsze z nich to; 

– pełnią w roślinie funkcje budulcową, metaboliczna i transportowa, 

-zwiększają ilość hormonów wzrostu , co przekłada się na szybszy przyrost masy, pędu oraz korzeni 

-wspomagają roślinę po okresach stresowych, 

-zwiększone plonowanie 

– lepiej są wykorzystywane składniki pokarmowe z nawozów  

To tylko niektóre zalety ich stosowania.  

 

Kolejnym produktem, który jest godny polecenia to CORN 12 PLUS MIKRO.

Corn 12 plus mikro 15kg

Corn 12 plus mikro 4 kg

Jest to nawóz wieloskładnikowy (NPK – 12-46-10),  krystaliczny z mikroelementami, całkowicie rozpuszczalny w wodzie. Polecany do kukurydzy oraz większości upraw rolniczych, sadowniczych, warzywniczych. Zwiększa przyswajalność dzięki stabilnym związkom chelatowanym. Dzięki wysokiej zawartości fosforu nawóz zapewnia efektywny rozwój systemu korzeniowego, dynamiczne kwitnienie, zwiększenie odporności na niekorzystne czynniki środowiskowe oraz poprawę wybarwienia owoców. Zalecany do stosowania w okresach zwiększonego zapotrzebowania na fosfor, głównie w fazach intensywnego wzrostu i rozwoju. Dawka to od 2 do 4 kg na hektar.  

Metody płatności: