Najskuteczniejsze maści do pielęgnacji wymion

Najczęstsze powody używania maści do wymion :

1.Uszkodzenia mechaniczne 

Pielęgnacja wymion krów mlecznych jest bardzo ważna , maści nawilżają strzyki zwierząt  zapobiegając ich wysychaniu i pękaniu skóry . Dzięki temu podczas udoju zwierzęta są spokojniejsze , nie odczuwają bólu . Zdrowsze wymiona rzadziej ulegają infekcji mastitis , brodawek i innych chorób .  Prawidłowo utrzymane wymię , chronione i leczone będzie długo dawało mleko . 

 

Maść do pielęgnacji wymion 15 500ml

 

 

2.Mastitis

Zapalenie wymion to poważny problem dla dobrostanu. Zgłasza się je jako najczęstszą chorobę wśród bydła mlecznego przyczyniającą się do wysokiego odsetka uboju oraz mogącą być przyczyną jednego na osiem zgonów bydła. Zapalenie wymion to bolesna przypadłość. Powoduje one opuchliznę , stwardnienie  strzyku i zablokowanie żył mlecznych skrzepniętym mlekiem .Nieleczone powoduje całkowite zatkanie strzyku i utratę mleka . Maści regeneracyjne pomagają w leczeniu wymion , zmniejszają opuchliznę dzięki czemu antybiotyki szybciej radzą sobie z chorym strzykiem . Zapalenie wymion ma znaczące szkodliwe wpływy na jakość mleka . 

 

 

 

Helena maść 600ml

 

PRO-MAŚĆ 500ml

 

3.Opuchlizna okołoporodowa 

Często w okresie okołoporodowym wymiona pierwiastek jak i dorosłych krów mocno nabrzmiewają , powoduje to duży ból i dyskomfort zwierząt . Dzieje się tak ponieważ krowy przygotowują się do laktacji , do wzmożonej produkcji mleka .Naszym zadaniem jest  uśmierzenie im bólu , idealnie  do tego nadaje się maść Elemi   . Krowy które się dobrze czują chętniej pobierają pasze i bezstresowo się doją. Skutkuje to lepszym wejściem w laktację , zmniejszeniem ryzyka wystąpienia chorób , poprawą jakości życia zwierząt . 

 

ELEMI Maść 450g

 

 

Zapraszamy do zakupu naszych produktów poprzez sklep internetowy i w naszych punktach sprzedaży 

 

Poprzedni wpis

Następny wpis

Metody płatności: