Przegląd opałów na zimę – Ekogroszek, Pellet.

Zimno, coraz zimnej…

Najwyższa pora na to, by przyjrzeć się bliżej i wybrać jeden z dwóch popularnych opałów na zimę ( pellet, ekogroszek ). A jeśli macie już za sobą wybór  kotła grzewczego– dylemat nad opałem nie będzie problemem.

W ofercie posiadamy kilka rodzajów ekogroszku oraz szeroki wybór pelletu. Artykuł poświęcamy jednak tym najbardziej popularnym wśród naszych klientów i rekomendowanych przez nas.

Ekogroszek Gold Spark to produkt o bardzo dobrych parametrach spalania i niskiej zawartości siarki i popiołu. Magazynowany jest pod dachem i pakowany w 15kg worki. Kaloryczność tego ekogroszku to 26-28 Mj/kg.

 

Ekogroszek Gold Spark 15kg

 

Pellet drzewny Ikea, jasny z drzewa sosnowego. Tak jak wyżej wymieniony ekogroszek pakowany jest w 15 kg worki i  magazynowany pod dachem.

Główne cechy tego opału to wysoka kaloryczność ok. 18000kJ/kg oraz niska zawartość popiołu – tylko 0,35%.

Nieduże kawałki o średnicy 6 mm w 100% z trocin iglastych. Nie zawiera substancji szkodliwych oraz nie emituje brzydkich zapachów. Pellet Ikea jest czysty i bezpieczny w użytkowaniu oraz przechowywaniu.

 

Pellet, WOOD PELLETS, IKEA 15kg

Pellet i ekogroszek generują małą ilość popiołu podczas spalania. Są niezwykle wydajne i oszczędne w użytkowaniu. Przewagą pelletu jest mniejsza ilość pozostawianego popiołu.

Metody płatności: