TRAWY I ZAKISZACZE

Trawa w uprawie polowej stanowi bardzo obfite źródło paszy. Może być uprawianych wiele gatunków , ale najważniejszą są mieszanki traw Mleczna Kraina. W swojej ofercie posiadamy kilka odmian Mlecznej Krainy, są między innymi Mieszanka  Mazurska i Mieszanka  Podlaska. Mają zastosowanie na różne tereny.

TRAWY PODLASKIE  możemy stosować na tereny okresowo ubogie w wodę. Doskonale sprawdza się w chowie bydła opasowego w użytkowaniu pastwiska  , ale zarówno jest też przeznaczona na sianokiszonkę, siano i zielonkę. 

Podlaska 10 kg

TRAWY MAZURSKIE  mieszanka traw przeznaczona do zakładania łąk trwałych na glebach organicznych i mineralnych o uregulowanych stosunkach wodnych i okresowo zalewanych.  Bardzo dobra wydajność dobrze strawnej zielonej masy o dużej zawartości białka. Szybko odrasta po skoszeniu. Przeznaczona na sianokiszonkę,  siano i zielonkę.

Mazurska 10 kg

W naszej ofercie posiadamy jeszcze kilka odmian Mieszanki Traw Mlecznej Krainy np. 

Mieszanka Gorzowska 10 kg

Mazowiecka 10 kg

Kurpiowska 10 kg

 

Aby stworzyć idealną paszę z naszych traw musimy spełnić kilka warunków , najważniejszym z nich jest prawidłowy termin zbioru oraz wybór odpowiednich zakiszaczy. Również odpowiednie zagęszczenie zakiszonego materiału , szybkie zamknięcie silosu lub owinięcie balotów w celu odcięcia dostępu powietrza  te wszystkie składowe pozwolą nam stworzyć idealny materiał paszowy. Dodanie zakiszacza jest bardzo ważne ponieważ poprawia jakość paszy oraz ogranicza straty kiszonki poprzez między innymi powstrzymywanie rozwoju niepożądanych mikroorganizmów powodujących wtórną fermentację kiszonek i ich zagrzewanie się. W naszej ofercie znajdą Państwo zakiszacze wysokiej jakości m.in: 

EM ZAKISZACZ  – to kompozycja Efektywnych Mikroorganizmów, przeznaczona do produkcji najwyższej jakości kiszonek i sianokiszonek. Produkt jest gotowy do użycia. Wspomaga procesy fermentacji pasz. Wyspecjalizowane bakterie kwasu mlekowego szybko obniżają pH, przez co proces zakiszania jest ukierunkowany na fermentację mlekową. Efektywne Mikroorganizmy  zawarte w preparacie hamują rozwój bakterii niepożądanych w procesie fermentacji.

Em Zakiszacz 20 l

SILAC STRONG – Mikrobiologiczny dodatek do zakiszania pasz objętościowych: traw, lucerny, zbóż GSP, kukurydzy (całe rośłiny, ziarno) oraz młóta i wysłodków buraczanych. Preparat Silac strong zawiera bakterie umożliwiające prawidłowe zakiszenie materiału zarówno przy dobrych jak i gorszych warunkach pogodowych.

Silac Strong 500g

Optymalny termin zbioru musi być kompromisem między ilością a jakością paszy. Najbardziej odpowiednim terminem dla łąk jest początek kłoszenia się trawy do jej kwitnienia. Należy więc pamiętać, że wartość pokarmowa jest tym wyższa im zielonki są wcześniej zbierane. Wcześniej skoszona trawa jest bardzo smakowita i chętnie zjadana przez zwierzęta. 

Po zebraniu pierwszego pokosu należy pole odpowiednio wzmocnić, stosując nawożenie azotowe w ilości około 60kg/ha. Stosując nawozy wieloskładnikowe dostarczane są także potas, magnez i inne makro i mikroelementy. Możemy zebrać od 1 do nawet 4 pokosów trawy. 

Metody płatności: