WYMIENNIKI CIEPŁA

W dzisiejszych czasach ciepła woda towarzyszy nam na każdym kroku i jest potrzebna do codziennego funkcjonowania oraz niezbędna w każdym domu. Dostęp do ciepłej wody to czynnik, który ma ogromny wpływ na komfort naszego życia. Współczesna technologia pozwala nam podgrzewać wodę przy pomocy wielu urządzeń . 

Ogrzewając dom za pomocą kotła, nie musimy dodatkowo instalować podgrzewacza wody. Do ogrzania wody możemy wykorzystać bowiem kocioł , aby było to możliwe musimy jednak zainstalować wymiennik. Wymienniki ciepła zwane również  są nieocenionymi elementami domowych instalacjach wodociągowych. Urządzenia w kształcie zbiorników służą do magazynowania w swoim wnętrzu wody, lecz ich podstawowym i najważniejszym zadaniem jest jej podgrzewanie. Ogrzana woda kierowana jest następnie do dalszych elementów instalacji i wykorzystywana do codziennych celów użytkowych.

Dlaczego wymienniki ciepła są takie ważne? Nikt nie wyobraża sobie dzisiaj funkcjonowania bez dostępu do ciepłej wody użytkowej. Jest ona niezbędna do codziennych czynności, a zwłaszcza związanych z utrzymaniem higieny. Dlatego bojlery są niezbędnym komponentem instalacji wodociągowych.

Poniżej przedstawiamy państwu modele wymienników , które posiadamy w naszej ofercie . 

GALMET RONDO PREMIUM WYMIENNIK CIEPŁA ZASOBNIKOWY 120L Z WĘŻOWNICĄ SPIRALNĄ 

Model wymiennika tej firmy stanowi synonim oszczędności i komfortu. Zaprojektowany został do współpracy z kotłami c.o. a szczególnie jednofunkcyjnymi kotłami gazowymi. Wyróżnia się następującymi zaletami: 

– Najwyższa wydajność – klasa A.

-Oszczędność gazu – kocioł gazowy rzadziej się uruchamia.

-Wysoki komfort użytkowania – skrócony czas podgrzewania wody.

-Wygodny montaż i serwis – wszystkie wyjścia w górnej dennicy.

-Szybsze nagrzewanie wody – wężownica spiralna o bardzo dużej powierzchni.

-Kompaktowe wymiary – montaż zbiornika pod kotłem gazowym. 

GALMET Rondo Premium Wymiennik ciepła zasobnikowy 120l z wężownicą spiralną 26-127500

KOSPEL WYMIENNIK C.W.U. WP-140  DWUPŁASZCZOWY

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY:

-Zaawansowana technologia produkcji Automatyzacja gwarantuje powtarzalność i precyzję wykonania. Jednorodna warstwa emaliowanej powłoki o odpowiedniej grubości tworzy najwyższej jakości zabezpieczenie antykorozyjne.

-Technologia falowania ścianek zbiornika Falowanie ścianek zwiększa powierzchnię grzewczą. Możliwy montaż wymienników w układach zamkniętych (przy nominalnym ciśnieniu w płaszczu 0,3 MPa).

-Rozpraszacz wody Ogranicza mieszanie się zimnej wody z gorącą i zapewnia najbardziej optymalny rozkład temperatury wody w zbiorniku.

-Bezkonkurencyjna jakość Produkty wytwarzane są z wyselekcjonowanych gatunków stali dostarczanych przez sprawdzonych dostawców. Wyroby przechodzą testy szczelności i kontrolę jakości powłok emalierskich.

-Dobra izolacja cieplna Zmodernizowana obudowa o nowoczesnym wyglądzie. Grubsza izolacja zapewnia jeszcze większą oszczędność energii.

-Wskaźnik temperatury Kontrola temperatury wody w zasobniku.

Kospel WP-140 WYMIENNIK C.W.U. DWUPŁASZCZOWY 140l

RED WYMIENNIK CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ PIONOWY Z WĘŻOWNICĄ  SPIRALNĄ-BAKS 120L

Główne cechy :

-duża powierzchnia grzejna wężownicy spiralnej 1,2m2, zapewniająca wysoką wydajność instalacji c.w.u.

– zabezpieczenie przed korozją emalią ceramiczną „EXTRA GLASS” oraz anodą magnezową

-bardzo dobre parametry termoizolacyjne KLASA ENERGETYCZNA B

-izolacja bezfreonową pianką poliuretanową, minimalizującą straty ciepła 

-wszystkie przyłącza znajdują się w górnej dennicy i zakończone są gwintem wewnętrznym, co umożliwia łatwą i szybką instalację

-wbudowana mufa spustowa, umożliwiająca opróżnienie zbiornika.  

RED wymiennik ciepłej wody użytkowej pionowy z wężownicą spiralną-BAKS 120L

Poprzedni wpis

Następny wpis

Metody płatności: