Ochrona zbóż ozimych

 

 

Wykonywanie zabiegów herbicydowych jesienią jest bardzo popularnym zabiegiem w uprawach zbóż ozimych posiada wiele atutów i sprawdza się z zwalczaniu najtrudniejszych chwastów takich jak miotła zbożowa, wyczyńce, oraz chwastów dwuliściennych.

Nie zostawiamy  zabiegu herbicydowego na wiosnę powinniśmy wykonać go jesienią a wynika to z warunków pogodowych panujących w naszym kraju. Występują długie jesienie i ciepłe, oraz brak jest zimowych wysokich temperatur co sprawia, że wegetacja trwa niemal cały czas lub jest wstrzymana na krótko. Pozostawiając zwalczanie chwastów na zimę jest bardzo niebezpieczne dla upraw. Jesienią zwalczamy pełne spectrum chwastów. Atutem jest skuteczność chwastobójcza stosowanych preparatów, chwasty są we wczesnych fazach rozwojowych , co daje nam wyższą skuteczność oraz jest zabieg jest tańszy niż wiosną co jest zapewne nie bez znaczenia dla każdego rolnika.

Zawalczenie chwastów jesienią ma także na wielkość i jakość naszych plonów. Chwasty jesienią wykazują się większą wrażliwością na substancje aktywne zawarte w herbicydach, co oznacza że jesienna herbicydowa  ochrona zbóż ozimych jest bardziej skuteczna. Panują także bardziej komfortowe warunki pracy niż podczas wiosny gdzie niekiedy można nie mieć możliwości na czas wejść w pole z uwagi na roztopy co później przekłada się na osłabienie przyszłych plonów. Nasza firma w swojej ofercie posiada szeroką gamę jesiennych preparatów herbicydowych. Min na jesienną ochronę herbicydową polecimy  preparaty takie jak:

*Trynity 590 sc.  Środek zawiera trzy substancje czynne o uzupełniającym się sposobie działania.  Dawkowanie 2,0 – 2,5 l/ha. Stosowany w:pszenica ozima, żyto ozime, pszenżyto ozime. Środek stosować w fazie 2-4 liści zbóż (BBCH 12-14).Łagodna zima wpływa na przyspieszenie rozkładu substancji czynnych, co skraca okres działania środka wiosną.

 *Boxer 800ec Środek pobierany jest przez chwasty w ciągu 1 godziny od zastosowania. Optymalny termin stosowania środka to okres przed wschodami oraz wcześnie po wschodach chwastów – do ich wczesnych faz rozwojowych.  Stosowany w :pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego, pszenżyta ozimego, żyta ozimego, ziemniaka. zwalcza: gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, miotła zbożowa, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przytulia czepna. Dawkowanie max 3 l na ha dla jednorazowego stosowania.

*Arnold- herbicyd o mocy aż dwóch substancji czynnych .Skutecznie zwalcza niechciane chwasty, Ma szybkie działanie, a więc szybko pozbędziesz się problemu, Jest to preparat selektywny. Ma działanie układowe. Przeznaczono go do stosowania doglebowo i nalistnie w zwalczaniu chwastów. Dawkowanie 0,6 l ha.

* Mertril 600scZalecana dawka to 0,6 l/ha. Stosowany w :pszenica ozima, pszenżyto ozime, jęczmień ozimy, żyto ozime. Zwalcza chwasty takie jak: fiołek polny, gwiazdnica pospolita, mak polny, maruna bezwonna, miotła zbożowa, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przetacznik trójlistkowy, przytulia czepna, samosiewy rzepaku, rumianek pospolity, rumianek bezpromieniowy, wiechlina roczna, wyczyniec polny. Środek stosowany doglebowo lub nalistnie.

 

Zatem nie należy czekać tylko zapraszamy do naszych Punktów Sprzedaży do zak

upu herbicydów i ruszajcie w pole Szanowni Rolnicy.

 

Poprzedni wpis

Następny wpis

Metody płatności: