Zbiór sianokiszonek

Ogromny wpływ na opłacalność produkcji bydła ma odpowiednie przygotowanie oraz konserwowanie pasz objętościowych, których źródłem mogą być dobrze prowadzone użytki zielone. Kiszonka z łąk, zapewnia – razem z kiszonką z kukurydzy – podstawową bazę paszową zadawaną przez cały rok. Właściwie przygotowana może pokryć nawet do 60% potrzeb pokarmowych przeżuwacza. Dlatego warto dobrze wybrać gatunki traw i sposób przechowywania sianokiszonki . Idealnie do tego nadaje się mieszanka traw Gorzowska marki Mleczna Kraina zapewniająca dużo wysoce wartościowej masy.

Mieszanka Gorzowska 10 kg

 

Odpowiednio przygotowana sianokiszonka stanowi źródło:

  • suchej masy (30-40%),
  • białka (14-20%),
  • włókna (21-27%),
  • wartościowych składników mineralnych i witamin.

W jaki sposób przechować sianokiszonkę aby była wysokiej jakości?

Technologie przechowywania sianokiszonki :

1.Baloty sianokiszonki

Atutem pierwszej z wymienionych technologii jest jakość uzyskiwanej paszy oraz minimalizacja jej strat przy skarmianiu. Produkując sianokiszonkę w belach istnieje możliwość zbioru traw w różnym terminie, zbierając zielonki w najkorzystniejszym momencie. Kolejnym dużym plusem pakowania w bele jest to, że w momencie źle zabezpieczonej kiszonki traci się pojedynczy balot, a nie cały pokos. Minusem tej technologii jest natomiast to, że poszczególne baloty różnią się od siebie parametrami co może utrudnić ułożenie prawidłowej dawki pokarmowej.

Do zbioru traw w ten sposób niezbędne będą:

-sznurek – Stosowany jest do pras zwijających słomę lub siano.

SZNUREK ROLNICZY TEX 2000-2000m Chemitex

LUB

– Siatka – Siatka przeznaczona jest do belowania słomy lub siana. Zapewnia ochronę zbiorów przed następstwami transportu, magazynowania oraz szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.

Rubanet FN 123×3000

– Folia -umożliwia przechowywanie w warunkach polowych siana i bel słomy. Zabezpiecza je na okres 12 miesięcy. Zaleca się przestrzeganie następujących wskazówek producenta. Procent suchego siana w sianokiszonce powinien wynosić od 40 do 60%. Siano powinno być owinięte do 2 godzin od sprasowania beli i jeśli to możliwe na miejscu składowania beli. 

Ensibal 500

AGRIFLEX 500

 

2.Pryzmy sianokiszonki

Najważniejszym argumentem przemawiającym za pryzmami jest mniejsze zużycie foli oraz przy większej skali produkcji brak czasochłonnego owijania oraz zwózki pojedynczych balotów. Kolejnym plusem jest jednolita wartość odżywcza przygotowanej paszy. Z drugiej jednak strony źle przygotowana pryzma może się popsuć i spowodować duże straty. Kluczowym czynnikiem jest więc wybór wysokiej jakości folii, którą okrywać będziemy pryzmę oraz dobre jej dociśnięcie  i zabezpieczenie brzegów folii.

Folia pryzmowa cięta na metry 12 m

Folia pryzmowa cięta na metry czarno szara 10 m

dostępne w szerokościach :

-6 m

-8 m

-10 m

-12 m

-14 m

Polecamy również okrycie pryzmy siatkami ochronnymi pozwoli to zabezpiecza folie silosową przed dziką zwierzyną, ptactwem, gradem . Siatka cechuje się wysoką odpornością na rozerwanie i przebicie, zapobiega również podwiewaniu i nadymaniu folii. Ułatwia ona zamykanie i otwieranie silosu. Pozwala także na wyeliminowanie przykrywania oponami i piaskiem.

Siatka ochronna 8 x10 na pryzmy

Worki obciążeniowe

 

 

Wszystkie potrzebne akcesoria do sianokiszonek znajdą państwo w naszym sklepie internetowym : https://sklodowski.com.pl/

Metody płatności: